Projekt „Nový hledač“
Rozdíl v kvalitě

Studie City Group (http://searchengineland.com/citigroup-study-says-google-more-relevant-than-bing-22102) říká, že Google je optimální ze 70 procent, Bing z 50 procent a Yahoo ze 30 procent (ve srovnání s "reálným" "optimálním" hledačem Google+Bing+Yahoo). Tedy rozdíl v kvalitě hledání Google - Bing = 20 procent


Tady jsou statistiky návštěvnosti Google a Bing:

Svět

http://gs.statcounter.com/#search_engine-ww-monthly-200905-201011

Poměr Google:Bing je cca 30:1, statistiky jsou již více než rok stabilní.

USA

http://gs.statcounter.com/#search_engine-US-monthly-200905-201011

Poměr Google:Bing je cca 10:1, statistiky jsou již více než rok stabilní.

V obou případech se jedná o přímku, která se zvedla v květnu až červnu 2009 (Microsoft dal do reklamy Bing 100 milionů USD), ale pak je vodorovná. Hlavní příčinou tohoto poměru je rozdíl v kvalitě hledání. Jsou i jiné příčiny, konzervatizmus, náklonnost lidí ke Google, odpor lidí proti Microsoftu, peníze vložené do reklamy hledačů apod., ale ty jsou minoritní. Tedy poměrně malý rozdíl v kvalitě způsobuje tak velký rozdíl (až podíl) v návštěvnosti.

Objektivně je jasné, že Microsoft bude muset změnit algoritmus hledání, aby vyrovnal rozdíl v kvalitě mezi Google a Bingem. A já budu v té době připraven.

Podle mého odhadu je můj algoritmus o 10 procent lepší než Google. Pokud by jej Microsoft pro Bing zavedl, je pravděpodobné, že návštěvnost Google a Bing by se časem srovnala. Tedy miliardy a miliardy USD zisku pro Microsoft.

PS


Microsoft pokračuje v investicích do hledání:
http://www.internetnews.com/bus-news/article.php/3826116
Odhadovaný objem financí, které vloží Microsoft do hledání (Bing) v následujících 5 letech je 8 miliard USD.
Cituji:
"Ballmer, speaking at the Executives' Club of Chicago, told the audience that he is willing to spend between 5 percent and 10 percent of Microsoft's (NASDAQ: MSFT) operating income for the next five years to make its search business successful, a Microsoft spokesperson confirmed".

Bing loses more money as Microsoft chases Google:
http://www.businessweek.com/idg/2010-04-23/bing-loses-more-money-as-microsoft-chases-google.html
Za čtvrtletí je Online Services Division Microsoftu ztrátová ve výši 713 milionů USD, většina té ztráty jde na margo Binga.
Cituji:
"During Microsoft's fiscal third quarter, which ended March 31, the Online Services Division, or OSD, reported a 12 percent increase in revenue, which rose to US$566 million on the back of higher advertising revenue. That wasn't enough to offset a surge in operating expenses during the period. The division's quarterly loss grew by 73 percent to $713 million, compared to a loss of $411 million during the same period last year."